Forum forum 28 LO im J Kochanowskiego w Warszawie Strona Główna


forum 28 LO im J Kochanowskiego w Warszawie
Oficjalne forum Uczniów, Absolwentów, Kandydatów i Nauczycieli
Odpowiedz do tematu
realizacja programów w klasach profilowanych
gość-mama
Gość


Witam!
Jestem matką obecnego ucznia. Patrzę z przerażeniem jak moje dziecko "się miota" i gubi w tym co powinien, a na co już nie ma czasu. Wybrało profil matematyczny, ale niestety prawie każdemu nauczycielowi wydaje się, że właśnie jego przedmiot jest najważniejszy i wszyscy powinni poświęcić mu najwięcej czasu. Wydaje mi się, ze ideą profilowania klas jest rozwijanie zainteresowań uczniów w konkretnym kierunku, a z pozostałych realizowanie podstawowych podstaw programowych. Uczeń wybierając dany profil jasno daje do zrozumienia, że chce swą wiedzę rozwijać właśnie w tym kierunku. Niestety niektórzy nauczyciele, w imię wykształcenia inteligentnego człowieka, zwiększają swoje wymagania przez co uczeń staje wobec wyboru rozwijania swoich zainteresowań czy wypracowania pozytywnych ocen z innych przedmiotów (nuaczycielka języka polskiego, historii, nauczyciel geografii). Oczywiście obydwu tych rzeczy nie jest w stanie zrobić. Zadaje sobie pytanie czy nie lepiej by było naprawdę nauczyć dzieci pewnego zakresu wiedzy niż mieć wielkie wymagania i niczego ich nie nauczyć? Czy nauczyciele mają opracowane i zweryfikowane przez kogoś wymagania na różne profile klas i czy je realizują? Pozdrawiam wielu wspaniałych nauczycieli, którzy wspomagają dzieci w ich rozwoju i sprawiają, że warto być uczniem tej szkoły.[/code]
..
gość-absolwent
Gość


To że niektórzy nauczyciele świata poza swoim przedmiotem nie widzą to fakt... ale nikomu jeszcze krzywda się z tego powodu nie stała. Może problem nie tkwi w nauczycielach tylko rodzicach którzy mają zbyt duże wymagania i chcieliby aby pociecha miała piątki ze wszystkiego.

Być może moje przypuszczenia co do nazwisk ukrywających się pod przykrywką "nauczyciel..." tego czy owego są błędne ale do niektórych mi to pasuje jak ulał. zapewniam Panią, że to tacy nauczyciele wnoszą w rozwój wychowanków tej szkoły najwięcej.
realizacja programów w klasach profilowanych
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu